7761 Pécs-Kozármisleny, Petőfi S. u. 30

Tel.: +36 20 368 8811

Mesterségek, hagyományok

Pályázatokon- konferenciákon veszünk részt, rendszeresen zsűriztetjük munkáinkat a Hagyományok Háza szervezésében

Bővebben

Mesterségbemutató, játszóház

Kézművesfoglalkozásaink legfontosabb célja kicsiknek és nagyoknak a múlt értékeinek megismerése, felelevenítése

Bővebben

Kiállítás, vásár

Egységes arculattal és berendezkedéssel kínáljuk portékáinkat és míves alkotásaikat, felelősen reprezentálva a régió hagyományait

Bővebben

muhelyoskola elolap


 

„Az igazi hagyomány sohasem a múlt élethű visszaállítására törekszik,
hanem arra, hogy elébe álljon annak a pusztulásnak, amit az
idő, a feledékenység, a dolgok természetes halála elhoz közénk.”
Csoóri Sándor

A KAPTÁR Egyesület, MühelyOskola néven az Emberi Erőforrások Minisztériumának Csoóri Sándor Alap pályázatán elnyert projekt segítségével hagyományos kismesterségek kedvcsináló, ráhangoló mini tanfolyamokat bonyolított le az elmúlt hónapokban, közösségben fejlesztendő egyéni és társas kompetenciák, készségek fejlesztésével, tudásátadás és hagyományátörökítési gyakorlatával a középpontban.

Az egyesület szinte az összes mesterét sikerült bevonni a munkába sokféle színes szakmai csoportot létrehozva. Elindítottunk textil-hímző-varró, szövő, nemez, kosárfonás-csuhé, fazekas, mézeskalácsos mesterségeket, 20-40 órás tanfolyamainkon megszólítva több mint 70 érdeklődőt a régióból. Ennek a műhelymunkának, törekvésnek az eredményeit, alkotásait egy kamara- kiállításon is bemutattuk zárásként „Mesterek és tanítványok” címmel.

Az együtt dolgozás során a múlt értékeinek megismerése, felelevenítése, kutatás a régi hagyományok után, a kapott ismeretek megosztása másokkal került előtérbe. Az önkifejezés lehetőségének, az alkotás örömének közös átélése volt a legfontosabb cél, egymás munkájának elismerése, másságának elfogadása, tiszteletben tartása. A tudásátadás kreatív élményének megélése volt a másik cél: átadni a saját tudásukat, tapasztalatainkat társainknak, az együtt gondolkodással a felmerülő problémák közös megoldása, segítségnyújtás, tanulás és tanítás interaktív módon.

A munka során figyeltünk a környezettudatosságra a takarékos anyag használatra, az eldobásra ítélt anyagok újra -felhasználási lehetőségeivel.
Törekvésünket siker koronázta, hiszen munkánk során további közös önálló programok szervezésére, új értékrend kialakítására, a szabadidő, hasznos eltöltésére irányuló új inspirációkat is kaptunk.

Fel