Lovas Kata emléknap

Egyesületünk Örökös Tiszteletbeli Elnökére Lovas Katára emlékeztünk 2024 március 23.-án.

A Magyarlukafai Tájház udvarán, halála 5. évfordulóján emlékpadot avattunk, melyet Tóth Árpád az Orfűi Kézműves Egyesület famívese készített.

Borsós István tárogató dallamai után Kékes Tóbiás köszöntötte a barátokat az egyesület tagjait, majd Budai Györgyné Margitka emlékezett meg pár szóval Kata életéről és helyeztük el az emlékezés virágait. Köszönjük a Lukafai Önkormányzatnak, Kata családjának a szervezést, mely méltó módon hozta össze a barátokat az egyesület alapító tagjait, mostani tagjait, a népművészetet szerető kollégákat. A szép idő a kedves invitálás egy közös ebédre igazán kellemes hangulatú ünneppé lett, a régi idők emlékezete és varázsa tetté emlékezetessé mindenki számára.